p r z e d s t a w i a

 

Harmonium Duo

 

Duet Akordeonowy

 

Hubert Giziewski & Iwo Jedynecki

 

 

 

 

 

Hubert Giziewski i Iwo Jedynecki ukończyli Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W czasie wieloletniej edukacji artystycznej zdobyli szereg najwyższych nagród i wyróżnień na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych, należą laury festiwali w: Castelfidardo (Włochy), Ibla-Ragusa (Włochy), Mławie, Chełmie, Stalowej Woli. Parokrotnie otrzymywali stypendia naukowe Prezesa Rady Ministrów oraz Lions Club International Warszawa. Jako soliści i kameraliści występowali w prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych, takich jak: Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (Nowy Jork, USA), Esplanade Art Center (Singapur), Teatro dal Verme (Mediolan), Filharmonia Narodowa, Studio S1 Polskiego Radia. Koncertowali także w Japonii, Austrii, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie. Ich recitale spotykają się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności, ze względu na bardzo wysokie walory artystyczne; bogaty, różnorodny repertuar oraz znakomite wykonanie.

 

   Jeffrey James, wydawca muzyczny i kompozytor, opisał debiut Harmonium Duo w nowojorskiej Carnegie Hall w następujących słowach:

„Ktokolwiek uważa, ze akordeon jest instrumentem mało ciekawym lub nie pasującym do muzyki klasycznej, nie słyszał chyba dzisiaj tych dwu panów, będących w swoim żywiole. Wykonania takie jak to dzisiejsze, nie zostawiają w komentarzach wiele więcej miejsca obok samych superlatyw. Nie potrafię wystarczająco oddać słowami ich niebywałego poziomu muzykalności i wręcz nadludzkiej integracji brzmienia, artystycznego zespolenia, więc pozostawiam temat, mając nadzieję usłyszeć ich znowu już wkrótce.”

 

 

  Opracowanie: Biuro Koncertowe Jacek Nędzyński Artists Management.

Prawa autorskie zastrzeżone.

Komercyjne wykorzystanie tekstu dozwolone pod warunkiem podania źródła.

 

 

 

 


 e-mail: jacek@nedzynski.com

 

powrót do listy artystów

 

powrót na stronę otwierającą